Opublikowany przez: Mela134
(Jak ćwiczyć mięśnie Kegla?@pixabay.com)
Znajdują się one pomiędzy kością łonową a guziczną i utrzymują w prawidłowym miejscu odbyt, pęcherz i pochwę. W czasie ciąży pomagają one utrzymać płód, natomiast w trakcie naturalnego porodu ułatwiają wyparcie dziecka z łona matki. Z wiekiem mięśnie miednicy jednak słabną. Przyczyniają się także do tego poród i nadwaga. Musisz je zatem ćwiczyć. Zadbaj o to zawczasu.
Musisz je poczuć
Zanim jednak przystąpisz do ćwiczeń musisz zlokalizować mięśnie. W trakcie wydalania moczu wstrzymaj na chwilę strumień. To właśnie teraz napinasz mięśnie Kegla. Możesz je także wyczuć, gdy do pochwy włożysz dwa palce. Spróbuj przytrzymać je zaciskając pochwę. Wykorzystujesz do tego mięśnie Kegla. Gdy zaczniesz już wykonywać ćwiczenia musisz wiedzieć że:
Ćwiczyć powinnaś dwa lub trzy razy w tygodniu. Gdy będziesz systematyczna już po 8 tygodniach zauważysz oczekiwane efekty. Kilkutygodniowy trening sprawi, że będziesz wykonywała ćwiczenia be najmniejszego wysiłku, np. jadąc autobusem czy oglądając telewizję.
Ćwiczenia mięśni Kegla
Ćwiczenia te opanujesz bardzo szybko, a wtedy będziesz mogła wykonywać je w różnych sytuacjach, np. podczas stania w kolejce lub jazdy samochodem. Są one niewidoczne dla otoczenia i możesz je uprawiać prawie w każdym miejscu.
Kulki gejszy
Dla dobrej kondycji mięśni bardzo pomocne są specjalne kulki. Wkładasz je do pochwy jak tampon. Żeby je tam utrzymać musisz użyć mięśni miednicy, a ćwiczenia wykonywane przy ich udziale będą bardziej efektywne. Kulki gejszy działają, gdy jesteśmy w ruchu, jednak nie nośmy ich dłużej niż dwie lub trzy godziny.
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Poród w domu – czy warto się zdecydować?>>
Przyczyny częstego oddawania moczu>>
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Patrycja Sobolewska 2016.04.18 09:15
wlasnie bylam tego ciekawa.....
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.